Henriet

 

Henriet Galatová
Obdivujem ľudské telo už snáď od detstva Je pre mňa obrovskou záhadou. Vždy som pozorovala seba a svoje okolie ako reagujú, ako sa pohybujú, ako dokážu využiť jeho možnosti.  Sledujem s úžasom ako sa telo dokáže liečiť, brániť ale hlavne prispôsobovať. Až joga mi pomohla pochopiť, že telo je dokonalé len ak je rovnováha medzi ním a mysľou. Psychicky som dozrela a naučila som sa viac počúvať svoje JA.
Profesiou som detská sestra a mojím súčasným povolaním je masér - chiropraktik. Absolvovala som Akadémiu powerjogy v Piešťanoch s učiteľmi:  Miškou Hlúchovou a Vaškom Krejčím aj s akreditovanou skúškou. Ďalším mojím významným učiteľom bol Fredy Ayisi. Jeho láska k joge ma naučila jogu cítiť celým telom, dušou a duchom naraz. V Indii sme navštívili jeho učiteľa, ktorý nám každý deň  odhaľoval filozofiu jogy a jej využitie v každodennom živote.

 

 

 

Milan

 


Joga je moja učiteľka. Učiteľka, ktorá mi pred pár rokmi zmenila život. Zmenila môj spôsob nazerania na seba i na svet. Z pomaly obézneho mladíka sa stal jogín ;). Ukázala mi krásu fyzického pohybu. Spravila moje telo silným a pružným, naučila ma správne dýchať a správne držať telo, vyliečila mi zdravotné neduhy, ktoré ma trápili, odnaučila
ma zlozvykom, ukázala mi ako zdravo žiť. Naučila ma nájsť krásu vnútorného sveta. V neposlednom rade ma naučila, že Ja nie som moje telo, ale duša ktorá v ňom prebýva.

Jogové skúsenosti som nadobudol niekoľkoročným osobným praktikovaním, učením sa od mnohých skúsených učiteľov, nie len u nás, ale aj priamo v Rishikeshi v Indii (2011). Najväčšieho učiteľa máme ale všetci priamo v nás – poďme ho spolu objaviť ;)

Hodina sa riadi jogovým heslom: "Cesta je cieľ". Telo po hodine je pružné, nepresilené a zrelaxované.

 

 

 

 

Pali

 

 

Bojovým umeniam sa venujem asi 20 rokov. Moji prví učitelia boli manželia Jadrišníkovci vďaka, ktorým som sa zoznámil s Tchaj-ti cchuan a Chi-kung.

Moje štúdium Tchaj-ti cchuan pokračovalo ďalej pod vedenim majstra šifu Daj Cchao. Tento učiteľ urobil v mojom pohľade na bojové umenie najväčší zlom. Ukázal mi ako vnímať bojové umenie - ako cestu zdokonaľovania a učenia sa podstaty všetkého. Pomohol mi vidieť Tchaj-ti cchuan ako životnú filozofiu, ako cestu múdrosti a pohybu.

Ďalším štýlom čínskych bojových umení Kung-fu a Sanda som sa začal venovať po stretnutí s talianskym učiteľom Marcom Pallassinim. V Taliansku som mal možnosť trénovať pod dohľadom shaolinského mnícha 32.generácie mníchov bojovníkov - šifu Shi Xing Xue.

V súčastnosti študujem ruské bojové umenie Systema. Je to ucelený systém reálneho boja využívaného v armade.

Všetky tieto bojove umenia sú dokonale prepracované ako po bojovej tak po liečebnej stránke.Vážim si, že som dostal túto šancu a získal dôveru ľudí,u ktorých som dostal možnosť učiť sa.

 

O NÁS | PIJAVICE | MASÁŽE | CVIČENIE | FACEBOOK | KONTAKT
Copyright © Anima - centrum zdravia a pohybu. Designed by TemplateYes