Švédska, známa ako klasická masáž je základnou praxou každého maséra. Je často používaná pre zlepšenie prekrvenia, uvoľnenie napätia a zlepšenie odplavovania odpadu z tela. Nemá len lokálne ale aj celkové účinky. Určené poradie rôznych hmatov pôsobia postupne na kožu, podkožie a svaly.

Pri bankovaní sa používajú sklenené, umelohmotné banky rôznych veľkostí, ktoré sa prikladajú na telo, zvyčajne na chrbát, pod tlakom. Je to veľmi účinná detoxikačná metóda, ktorá prispieva k odstráneniu svalových spazmov, zavodnenia, bolesti.

Prispieva k tvorbe sinoviálnej tekutiny v kĺboch a pomáha k odplavovaniu miazgy z mimobunkového priestoru do lymfatických ciev.

Ako relaxačno-regeneračná metóda úspešne odstraňuje opuchy, ktoré vznikajú z dôvodu vrodených porúch alebo po operáciách, preťažení organizmu, po športe. Je to súbor špeciálnych hmatov, ktoré sa vykonávajú v presne danom smere s malým tlakom. Jemný tlak stimuluje lymfatický systém ( lymf. uzliny, cievy) k lepšiemu odplavovaniu mimobunkovej tekutiny, ktorú poznáme pod názvom miazga.

 

Zahŕňa súbor manipulačných techník, založených na prirodzenom pohybe časti tela riadeným terapeutom, ktoré umožňujú napravenie kĺbov ako aj nekĺbových kostných spojení a svalov zároveň. Hlavným cieľom je odstránenie bolesti a kvalitatívne zlepšenie ohybnosti pohybového aparátu.

Metóda myoterapie využíva poznatok anatómie vzťahu fascie na iné časti tela. Fascia je tvorená z väzivových vlákien, ktoré vytvárajú celistvú vrstu tela, ktorá spája všetky časti nielen svalov, kostí ale aj nervov, ciev, vnútorných orgánov. Fasciálny systém tak spája telo od hlavy po päty a prepája tak všetky časti tela. Vytvára tak vzájomne závislý systém sily, podpory a elasticity.

 

O NÁS | PIJAVICE | MASÁŽE | CVIČENIE | FACEBOOK | KONTAKT
Copyright © Anima - centrum zdravia a pohybu. Designed by TemplateYes