Pijavice sa v medicíne využívajú už po tisíce rokov. Vlastnosti pijavice lekárskej je veľmi ťažké docieliť, preto sú nenahraditeľné a v modernej medicíne sa využívajú hlavne v chirurgii pri spájacích procedúrach, kardiovaskulárnej oblasti, v neurológii, pri gynekologických, urologických a mnoho iných chronických ochorení.

Medzi najčastejšie liečené diagnózy pijavicou lekárskouj patria určite kŕčové žily. Sú vraj najbežnejším cievnym ochorením, ktoré postihuje asi 40 % žien a 20 % mužov a to hlavne vo vyspelých krajinách!

Postupne vám v tejto sekcii predstavíme aj ďalšie ochorenia, ktoré je možné liečiť pijavicami lekárskymi.

Pýtajte sa!

 

Ak máte otázky ohľadne kontraindikácií, alebo možnostiach liečby pijavicou lekárskou,môžete zanechať dotaz aj na našom fóre. Vaše otázky či postrehy môžu pomôcť aj ďalším klientom.

 

Archív fóra 2009/2010 nájdete tu.

Dezinfikovaná pijavica sa prisaje na niekoľko minút. Zvyčajne do 45 minút sama odpadne. Pokiaľ vydrží viac ako je potrebné, tak sa priložením liehového tampona odpudí a donúti k odsatiu. Pijavica sa nesmie na tele človeka soliť! Nežiadúcimi vedľajšími účinkami sú malé ranky, ktoré môžu krvácať 24 až 36 hodín. Niekoľko dní môžu svrbieť, čo je spôsobené postupným odbúravaním histamínu.

Prečítajte si zaujímavosti a rozhovory o o našich pijavičkách.

Počas 5-ročnej praxe nás oslovilo už niekoľko médií. Niekoľko rozhovorov či reportáží sme zavesili aj na našu stránku.

 

O NÁS | PIJAVICE | MASÁŽE | CVIČENIE | FACEBOOK | KONTAKT
Copyright © Anima - centrum zdravia a pohybu. Designed by TemplateYes